Alicja & GilbertWspaniała uroczystość dwóch dojrzałych osób

Fotograf kocha piękne, młode Pary, jasne kościoły, zdobione przez najlepsze dekoratorki, wspaniałe sale o stylowych wystrojach, atrakcje i mnóstwo detali. Ja też to uwielbiam. Takie śluby pomimo wielkiej pracy, którą trzeba włożyć, dają wiele pięknych zdjęć.

Ale … W ferworze sezonu ślubnego dostałem telefon 🙂 Sfotografować jedynie ceremonię w Kościele – pomyślałem OK, ale gdy dowiedziałem się kim będą Państwo Młodzi, wierzcie lub nie, szczerze się ucieszyłem. Dla fotografa, dla mnie, elegancki, subtelny ślub dwóch dojrzałych osób, to największe z możliwych wyróżnień. To nie zdarza się często i móc mieć takie doświadczenie w swojej pracy to najlepsze co mogło mnie spotkać.

Miłość

Pani Alicja i pan Gilbert okazali się przesympatyczną parą, w dodatku fotografowałem w Kościele, w którym „robiłem” swój pierwszy ślub, na dodatek właśnie tam ślubowałem mojej ukochanej, a póżniej często fotografowałem uroczystości kościelne. To był wyjątkowy dzień, nie tylko dla Państwa Młodych, ale i moja sentymentalna podróż w przeszłość i w głąb siebie.

Było wzruszające ślubowanie w języku francuskim i polskim, było piękne kazanie, był pocałunek po nałożeniu obrączek. Była MIŁOŚĆ, i mam nadzieję, że podołałem temu niezwykle trudnemu zadaniu i udało mi się ją uchwycić.